Logo Vyšší odborná škola a Střední škola hotelová SČMSD Pelhřimov, s.r.o.

O pohár blanických rytířů 2018

Ohlédnutí za soutěží O pohár blanických rytířů 2018.

Ve čtvrtek 11. října 2018 jsme se se třemi děvčaty 2. ročníku oboru Kuchař-číšník a Cukrář vydali na soutěž do Vlašimi, která probíhala v krásném prostředí vlašimského zámku. Děvčata soutěžila ve dvou kategoriích – Katka měla připravit 4 porce teplého pokrmu na téma tramping a Natálka se Zdeňkou si již vezly hotový dort spolu degustačními porcemi.


Nervozita jistě nějaká byla, umocněná i tím, že v porotě seděla kromě jiných také Markéta Hrubešová. Určitě jsme odjeli spokojené, dvě stříbrná pásma a zvláštní ocenění za nejlepší chuť dortu k tomu, jsou krásnou odměnou za snahu holek i jejich učitelů.

A dojmy samotných aktérek?

„Konkurence byla hodně velká, ale i tak jsme se probojovali a společně jsme se dostali do stříbrného pásma a vyhráli navíc první cenu za nejlepší chuť dortu. Museli jsme upéct dort na téma tramping.“ (Natálie Pelíšková, Zdeňka Kupčíková)

„S psychickou podporou mojí kamarádky Kristýny jsem se zúčastnila 11. 10. 2018 dvanáctého ročníku gastronomické soutěže O pohár blanických rytířů. Jsem ráda za tuto účast. Byla to skvělá zkušenost do života v mém oboru. Soutěž měla téma 100 let československého trampingu. Konala se na krásném zámku v prostorách Střední odborné školy a středního odborného učiliště ve Vlašimi. Já jsem soutěžila v kategorii teplé kuchyně. Vylosovala jsem si pořadové číslo 2, za což jsem ráda, protože jsem to měla hned za sebou. V kuchyňce jsme vařili tři, každý měl svůj úsek a začínali jsme po 15 minutách. Seznámili jsme se s novými lidmi a nabrali zkušenosti. Umístila jsem se ve stříbrném pásmu, z toho mám velkou radost.“ (Katka Dolejší)

15. 10. 2018


Zpět